Батькам юних художників

Завдання батьків - показати дітям світ захоплень і зайняти цікавою справою.

«Навчитися малювати може кожен!». Чому ж тоді ви не вмієте малювати? Тому що колись ви зупинилися. Адже кожен в ранньому дитинстві, а потім і в школі малював, тому що це природний спосіб освоєння світу, до речі, більш природний і набагато давнішній, ніж читання і  рукопис. Паралельно ви почали  вчитися писати і читати і  продовжуєте користуватися цими навичками, чому ж малювання відкинуто, залишене в зародковому стані? На жаль, такі   традиції нашої освіти. Ви скажете, що малювати набагато складніше, ніж читати і писати. Однак написати «Війну і мир» зміг тільки Толстой, і навіть прочитати її не кожен в змозі. Але від цього ми не відкидаємо ні читання, ні  письмо.  Також, якщо ви продовжите вчитися малювати, то зможете малювати, і  навіть писати картини на хорошому рівні (нехай і не досягнете висот Ван-Гога або Врубеля). Це розширить ваші можливості і змінить життя. Звичайно, вчитися малювати самостійно складно, краще знайти хорошого викладача, а ще краще - хорошу школу, таку як наша Запорізька дитяча школа мистецтв №3. Ми знаємо, як взятися за справу, з чого почати, підкажемо основні правила і порядок дій, не дамо впасти у відчай при перших труднощах, порадимо, якими книгами користуватися, допоможемо розвинути художній смак і навчимо дивитися, розглядати, аналізувати, бачити, переносити це на папір . Малювання - це не тільки майбутня професія. Чи стане ваша дитина художником, архітектором, дизайнером, модельєром, ілюстратором, фотографом, аніматором або вибере для себе іншу справу, малювання буде розвивати її особистість, розумові здібності, художній смак.

Образотворче мистецтво допоможе нестандартно вирішувати життєві проблеми, адже воно формує творчий підхід до реальності, розвиває нестандартне мислення. Під час малювання дитина починає розуміти, що все навколишнє можна сприймати по-різному і кожна людина має свій індивідуальний погляд на речі і ситуації. Займаючись малюванням, дитина неминуче захоче побачити, як це робили інші, станете більше дивитися  роботи різних художників і виявить, як по-різному вони зображують  світ. Поступово віна навчиться бачити у всьому нескінченне число варіантів, а  тому, зможе одну і ту саму життєву ситуацію побачити, як кажуть художники, в різних ракурсах і знайти кілька варіантів її розвитку,варіантів  вирішення проблеми. 

Наступний важливий аспект: у дітей, які займаються  образотворчим мистецтвом, більш розвинене візуальне сприйняття і швидше йде обробка інформації. Людина, орієнтована на зорове сприйняття, може ефективніше вибудовувати і прогнозувати своє життя. Чому? Дитина почне малювати, і через деякий час   виявить, що зовсім інакше бачить звичайні предмети, природу, місто, людей. Набагато  ретельніше і точніше. Вона мимоволі виділить головне і другорядне, побачить явище цілісно, а ще будете знати, з яких деталей ця цілісність склалася, як співвідносяться між собою різні явища і т.п. Цьому вчить звичайний малюнок, і автоматично  дитина станете користуватися цими навичками в житті, а  тому, будете швидше, точніше і вірніше оцінювати   навколишній світ, краще орієнтуватися в житті, бачити шанси, варіанти, різні шляхи. Живопис та малюнок - це суцільний експеримент, і помилок в ньому бути не може за визначенням. Будь-які результати в них позитивні, оскільки з «помилки» можна завжди зробити щось дивовижне. «Помилка» - це початок нового експерименту. Дитина проводить експеримент, тому, вона творчо підходить до справи, розвиває свою креативність, пізнає різноманіття світу. І в житті вона теж перестає боятися нового, боятися помилитися. Дитина пробує, діє, аналізує результати і знову йде вперед. В таких умовах вона стає   успішною. 

Не варто забувати і про тренування пам'яті та уваги, плюс набувається посидючість, зібраність, працьовитість. Заняття малюванням сприяють також розвитку дрібної моторики, яка, як відомо, в свою чергу впливає на розвиток мозку, що особливо важливо. Крім того, вдосконалюється здатність знаходити щось спільне, а також знаходити тонкі відмінності, тобто здатність порівнювати і узагальнювати. Удосконалюється вміння орієнтуватися в просторі, відображати його в умовній формі на площині. При малюванні  набувається вміння концентруватися на одній меті в своїй діяльності і доводити справу до кінця. Тут це проявляється особливо наочно: результат завжди у дітей в руках, як тільки вони закінчили  роботу (малюнок, картину). 

Малювання розвиває і комунікативні навички. Коли ми обговорюємо чиюсь   роботу, нюанси  її виконання або говоримо про неточності  своєї роботи, про те, що треба змінити, щоб вона стала краще, ми розвиваємо мову, вміння формулювати досить складні речі, спілкуватися. Не кажучи вже про те, що живопис і сам по собі - засіб спілкування. Адже людина в ньому передає свої почуття, своє бачення світу. Малюючи, дитина вчиться розуміти свої почуття, адекватно передавати їх, а крім того, розуміти почуття інших. А як нам не вистачає цього в сучасному світі! 

І ще дуже важливий момент. Займаючись творчістю, людина стає « ТВОРЦЕМ СВІТУ». Вона створює свій світ. Цей процес дає неймовірне відчуття своєї сили, значущості, допомагає самоствердитися, і в той же час стати більш великодушним і доброзичливим.

Новини

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства ...

27-10-2024 20:00:44 далі >

День української писемності та мови

Мова – це історія народу. В ній відбито все його життя: Наший склад і звичаї, ...

27-10-2024 08:22:50 далі >

День міста Запоріжжя

14 жовтня Місто - фортеця. Місто-скеля. Вітаємо, Запоріжжя, з твоїм Днем. ...

14-10-2024 09:00:04 далі >

Відео

1сентября

1сентября ...

И.С.Бах «Ариозо»

И.С.Бах «Ариозо» ...

Зирянова Анастасія

Зирянова Анастасія ...

Copyright © 2013-2023,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Ми в соціальних мережах